Toz Toplama Emiş Sistemleri

Toz Toplama ve Emiş Sistemleri

Toz Toplama Firmaları ve Emiş Sistemi Firmaları içinde en iyisi biziz. Çalışma gerçekleştirilen yerde toz, duman, metal buharı, buğu ve gaz şeklinde çeşitli hava kirleticileri oluşur. Bu kirlerin oluştukları yerde ortama yayılmadan oluşma merkezinde temizlenmelidir. Bu kirleticilerin havadan tamamen emilmesi mümkün olmasa da insan sağlığını kötü etki göstermeyecek seviyelere çekilebilir. Bunun için toz toplama sistemleri kullanılır.

Toz toplama üniteleri, özellikle endüstride kullanılır. Makinelerin çalışması ve insan hareketleri ile ciddi miktarda oluşan toz insan sağlığını tehdit ediyor. Çalışanların sağlığı ve verimli bir çalışma sağlanması için toz toplama sistemleri kullanılır.

Yapılan işin sonucunda ortaya çıkan kir ve toz ortama yayılmadan oluşma noktasından emilerek atılır. Bu sayede işçilerin soluduğu hava temiz ve sağlıklı olur. Çalışılan ortamda oluşan kirleticiler toz toplama sistemleri emiş gücü sayesinde sisteme çekilerek toz tutucu filtrelere aktarılır. Bu filtreler zararlı hava kirleticileri tutarak havanın temizlenmesini sağlar.

Tuzla İstanbul Gebze Kocaeli ve Tüm Türkiye’ye Hizmet Veriyoruz.

Çimento fabrikalarında üretim sırasında, demir çelik fabrikalarında yüksek fırın,  ark ocakları, sinter tesislerinden, enerji tesislerinde kömür tozu ve kömür külü aktarımında, Kamyon ve silobaslara toz hammadde dolumu sırasında, Limanlarda gemilere toz hammadde dolumu sırasında toz oluşmaktadır. Bu sistemler ortamda bulunan parçacık halindeki hava kirleticileri filtrelerine çeker. Bu hava kirleticiler filtrelere takılarak kalır

Çekilen sağlıklı hava egzoz sistemleri ile ortama geri salınır. Böylece çalışılan ortamın hava kalitesi arttırılmış olur. Toz toplama sistemleri toplanan havayı ortama geri salarken aşırı sıcak havayı ve nemli havayı da engeller. Bu şekilde de ortamdaki sağlıklı hava miktarını arttırır.

toz toplama kartuş filtre
Toz Toplama Kartuş Filtre

Toz Toplama Kartuş Filtre

Toz toplama sistemleri çeşitli güç ve filtre seçenekleri ile sunulur. Toz toplayıcı sistemler seçerken çalışılan ortamda oluşan hava kirleticileri dikkate alınmalıdır. Kimyasal gaz salınan bir ortamla, talaş tozu olan bir ortamda kullanılacak toz toplama filtreleri farklı özellik taşımaktadır.

Toz toplama sistemlerinde oluşan tozları depolamak ve tozsuz olarak çıkartmak amacıyla taşıma sistemlerinden yardım almak gereklidir. Büyük boyutlu endüstriyel tesislerde filtrelerde toplanan tozlar merkezi bir siloya aktarılmakta, buradan tanker veya silobaslar ile tahliye edilebilmektedir.

En çok kullanılan filtre çeşitleri Kartuş Filtre ve Jet Plus Filtre dir.

Firmamız sanayi ve endüstriyel havalandırma hizmeti ile 2013 yılından itibaren sektörde büyük adımlar ile hayatına devam etmektedir. İstanbul  ve Gebze Kocaeli bölgesinde daha çok faaliyet gösteren firmamız bir çok projeye imza atmıştır. Hem kamu hem özel sektörde bulunan bir çok kurum ve firmaya iş ortağı olduk.

jet Pulse
  Jet Plus Filtre

Firmamız gelişen sektörü yakından takip ederek; teknolojik atılımlar yapmaktadır. Son sistem havalandırma sistemleri imalat ve montaj işleri ile hizmetinizdeyiz. Tecrübeli ve eğitimli kadromuz ve başarılı projelerimiz ile iş ortağınız olmaya talibiz.

Toz Toplama Sistemleri Fiyatlandırma

Firmamız proje ve keşif hizmetleri tamamen ücretsizdir. Toz toplama Emiş Sistemleri fiyatları için Lütfen bizimle ÜCRETSİZ KEŞİF için İletişime geçiniz.

 

 

WhatsApp chat
Call Now ButtonHemen Ara