Hücreli Fan Çeşitleri

Hücreli Fan Çeşitleri

Hücreli fan çeşitleri (aspiratör); Havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemlerinde hava sirkülasyonunu sağlamak (ortam havasının fizyolojik özelliğine göre, düşük veya yüksek emiş ve üfleme yapmak, ortamın havasını tazelemek, temizlemek veya yenilemek) için kullanılan, elektrikle çalışan fan çeşitlerinden biridir.
Havalandırma için ortamın havasını steril etmekte kullanılan elektrikli fanlar hücreli aspiratör olarak bilinmektedir. Bu fan izole edilmiş bir kabinde korunaklı bir dış cephenin içinde yer alır. Tam sızdırmazlığı özel contalama sistemiyle sağlanır. Böylece yağmur, toz gibi etkilerden etkilenmez. Kaset filtreli veya filtresiz olarak kullanılır. Filtreler toz tutucu, metal yağ tutucu, ganül, karbon, koku giderici ve lif tutucu olarak çeşitlenmiştir.

Hücreli Aspiratörün Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Sinema, toplantı, kütüphane gibi sessizliğin olması gerekli yerlerde, hava sirkülasyonunun yapılması için hücreli fan, diğer fanlardan daha sessiz çalıştığı için, daha çok tercih edilir. Cihazdaki filtreler pis havanın alınıp, temiz mekanla buluşması için dağıtım yapar.

Hücreli sistemin bir diğer tercih sebebi ısınmaya ve soğumaya ihtiyaç olmayan kapalı alanlarda havalandırmanın doğal olarak gerçekleştirilmediği alanlarda fana ihtiyaç duyulduğundan, hücreli aspiratör tercih edilir. Çok geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Hava kanalı bağlantısı yapılarak farklı mekanlarda istenilen ölçüde havalandırma yapılmasını sağlar. Sinema, toplantı, kütüphane gibi sessizliğin olması gerekli yerlerde, hava sirkülasyonunun yapılması için kullanılan hücreli fan, diğer fanlardan daha sessiz çalıştığı için, daha çok tercih edilir.

 

Hücreli Fan Gosb Gebze Havalandırma Tuzla Hücreli Fan Tuzla Hücreli Fan Gebze Hücreli Fan Gebze Hücreli Fan

Ada Mekanik Endüstriyel Havalandırma gelişen sektörü yakından takip ederek; teknolojik atılımlar yapmaktadır. Son sistem havalandırma sistemleri imalat ve montaj işleri ile hizmetinizdeyiz. Tecrübeli ve eğitimli kadromuz ve başarılı projelerimiz ile iş ortağınız olmaya talibiz.

Firmamız proje ve keşif hizmetleri tamamen ücretsizdir. Lütfen bizimle ÜCRETSİZ KEŞİF için İletişime geçiniz.

İş yerlerinde kirli havayı ısıtılarak ya da ısıtmadan, doğal akım yardımıyla ilgili ortamdan hava emilerek dışarı kirli havanın atılması, ortama temiz hava verilmesi için kullanılan sistemlere havalandırma sistemi denir.

Havalandırma sistemleri, oldukça pratik ve güvenli bir çalışma ortamı için duman, toz ve buhar gibi kirleri ortamdan uzaklaştırmak için kullanılmaktadır. Havalandırma için pencerenin açılmasının yeterli gelmediği durumlarda fan ve körüklerden de yararlanılabilmektedir.

Belirli bir hızda havanın taşınarak, istenmeyen kirleticilerin ortadan kaldırılması için kullanılan havalandırma sistemleri, mekanlara özel olarak da tasarlanabilir.