Egzoz Gazı Tahliye Sistemi

Egzoz Gazı Tahliye Sistemi

Egzoz Gazı Tahliye Sistemi Motorlu araçların bakım servis, egzoz gazının dışarı tahliyesi için tavana veya kirişe monte edilmektedir. Ray üzerine asılan hareketli egzoz makaraları ile hat üzerinde istenilen noktaya getirilerek, sabit egzoz makaralarının asılamadığı yerlerde dahi kullanılmaktadır. Alüminyum ray, neopral lastik dudaktan ve hizmet verilecek araç grubuna göre egzoz makarası veya balansörlü modülden oluşan sisteme denmektedir.

 

Makara Sistemli Egzoz Dumanı Emiş Ünitesi

Binek, hafif ticari, ağır ticari araçlarda ve iş makinelerinde kullanılmaktadır.
İSG kanunları kapsamında tüm araç servislerinde kullanılması zorunlu hale getirilmektedir.

Egzoz Gazı Çekme Makarası Faydaları Yer Tasarrufu

Makaralı emiş sistemleri, emiş borularının kolayca kaldırılıp ihtiyaç duyulduğu an itibari ile açılıp kullanılmaktadır.

Tavana, duvara, raylı kanal sistemlerine ve hareketli kollara montaj yapılacak şekilde üretilmiştir. Böylece büyük çaplı hortumlar için battal boy makaralar tercih edilmektedir. Egzoz gazı dışında farklı uygulamalarda farklı özellikteki hortumlar tercih edilmektedir. (kaynak dumanı, hafif toz toplama, koku tahliyesi, basit buharı tahliyesi ve benzeri)

Sistem emeceği gazın kimyasal ve fiziksel özelliklerine dayanıklı uygun hortumlar ile donatılmaktadır.

 

Egzoz Gazı Tahliye Sistemi Montajı

Çok sağlam çelik ile üretilen duvar konsolu aspiratör ile tekli veya çoklu emici hortumların birbirleriyle bağlantılarını sağlayacaktır.

Duvar Konsolları sistem kapasitesine göre farklı ölçülerde üretilmektedir. Sistemde, hortumların rahatlıkla asılacağı alüminyum döküm veya çelikten imal edilen hortum askıları kullanılmaktadır.

Böylece hortumlar ayak altında dağınık vaziyette değil, derli toplu durmaktadır. Böylece bu hortumlar darbe ve sürtünmelere maruz kalmayarak çok daha uzun sürelerde kullanılabilirler.

Hortum askıları hortum çaplarına uygun farklı ölçülerde üretilmektedir. İhtiyaca uygun farklı ölçü ve özelliklerdeki hortumlara, farklı malzemeler ile üretilmiş farklı ölçü ve dizaynda emiş nozulları montaj yapılır.  Böylece aşınmaya, sıcak havaya, kimyasallara dayanıklı farklı hortumlar kullanılmaktadır. Sistemde bir veya birden fazla emiş hortumları tercih edilmektedir.

 

Egzoz Gazı Tahliye Sistemi Kullanım Alanları

Endüstriyel egzoz gazlarının olduğu tüm alanlarda rahatça kullanılmaktadır.  Oto Servisler  Araç Muayene İstasyonları , egzoz dumanı çıkartan tüm ortamlar da kullanılması gerekmektedir.