Egzoz Gazı Tahliye Sistemi

Egzoz Gazı Tahliye Sistemi

Egzoz Gazı Tahliye Sistemi Motorlu araçların bakım servis,  zehirli egzoz gazının dışarı tahliyesi için tavana veya kirişe monte edilebilir. Ray üzerine asılan hareketli egzoz makaraları ile hat üzerinde istenilen noktaya getirilerek, sabit egzoz makaralarının asılamadığı yerlerde dahi kullanılabilir. Alüminyum ray, neopral lastik dudaktan ve hizmet verilecek araç grubuna göre egzoz makarası veya balansörlü modülden oluşan sistemlerdir.

 

Makara Sistemli Egzoz Dumanı Emiş Ünitesi

Binek, hafif ticari, ağır ticari araçlarda ve iş makinelerinde kullanılabilir.
İSG kanunları gereği tüm araç servislerinde kullanılması zorunludur.

Egzoz Gazı Çekme Makarası Faydaları Yer Tasarrufu

Makaralı emiş sistemleri; emiş borularının kolayca kaldırılıp ihtiyaç duyulduğu an itibari ile açılıp kullanıma hazır hale getirilir.

Tavana, duvara, raylı kanal sistemlerine ve hareketli kollara monte edilebilirler.

Büyük çaplı hortumlar için battal boy makaralar kullanılmalıdır. Egzoz gazı dışında farklı uygulamalarda (kaynak dumanı, hafif toz toplama, koku tahliyesi, parlatma ve yontma işleri, asit buharı tahliyesi ve benzeri) farklı özellikteki hortumlar ile kullanılabilirler.

Sistem emeceği gazın kimyasal ve fiziksel özelliklerine dayanıklı uygun hortumlar ile donatılır.

 

Egzoz Gazı Tahliye Sistemi Montajı

Çok sağlam çelik ile üretilen duvar konsolu Aspiaratör ile tekli veya çoklu emici hortumların birbirleriyle bağlantılarını sağlar.

Duvar Konsolları sistem kapasitesine göre farklı ölçülerde üretilir. Sistemde, hortumların rahatlıkla asılacağı alüminyum döküm veya çelikten imal edilen hortum askıları kullanılır.

Böylece hortumlar ayak altında dağınık vaziyette değil, derli toplu dururlar. Darbe ve sürtünmelere maruz kalmaz çok daha uzun sürelerde kullanılabilirler.

Hortum askıları hortum çaplarına uygun farklı ölçülerde üretilir. İhtiyaca uygun farklı ölçü ve özelliklerdeki hortumlara; farklı malzemeler ile üretilmiş farklı ölçü ve dizaynda emiş nozulları takılabilir.

Aşınmaya, sıcak havaya, kimyasallara dayanıklı farklı hortumlar kullanılabilir. Sistemde Bir veya birden fazla emiş hortumları kullanılabilir.

 

Egzoz Gazı Tahliye Sistemi Kullanım Alanları

Endüstriyel egzoz gazlarının olduğu tüm alanlarda rahatça kullanılabilir.  Oto Servisler  Araç Muayene İstasyonları , iş makinelerinde, Motorlu Egzozu Bulunan Makineler Egzoz dumanı çıkartan tüm ortamlar da kullanmaktadır..